top of page

BİZ KİMİZ?

Haliç Üniversitesi ev sahipliğinde, Güzel Sanatlar Fakültesi, Haliç Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi, Medya Okuryazarlığı Derneği ve İKSAD Enstitüsü (İktisadi Kalkınma ve Sosyal Araştırmalar Enstitüsü) iş birliği ile bu yıl Kasım ayında (11-12 Kasım 2022) Dijital Dönüşüm Çağında Sosyal Bilimler Kongresi düzenlenecektir. 

Haliç Üniversitesi’nin cazibe merkezi haline gelen yeni kampüsünde, üniversite ev sahipliğinde 25 farklı ülkeden akademisyen ve medya uzmanlarının yoğun katılımıyla gerçekleşecek olan kongrenin içerisinde 5.Medya Okuryazarlığı Forumu Digital Expo ve çeşitli konularda atölyeler de bulunmaktadır.

 

 

Medya Okuryazarlığı Forumu (MLF)

‘Akademiden Aileye Medya Okuryazarlığı’ sloganıyla 2017’de yola çıkan Medya Okuryazarlığı Derneği; genç, nitelikli, tecrübeli, dinamik ekibi, danışman akademisyenleri, psikologları, pedagogları ve eğitimcileri başta olmak üzere çeşitli disiplinlerden profesyoneller ile iş birliği içinde ortaklaşa 5. Medya Okuryazarlığı Forumu ve  Kongre kapsamında gerçekleşecek olan Dijital Dönüşüm Çağında Sosyal Bilimler Kongresini Haliç Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi ve İktisadi Kalkınma ve Sosyal Araştırmalar Enstitüsü (İKSAD) ile ortaklaşa olarak gerçekleştirecek olmanın mutluluğunu yaşıyor. Gerçekleşecek Forum/Kongre  kapsamında, ülkemizde bu alanda araştırma yapan akademisyenleri, dijital alanda sahada bulunan çalışanları ve üniversiteli gençleri bir araya getirmeyi amaçlar. Akademik çerçevede çıkacak olan bildirileri ve kongre sonundaki çalıştay raporunu ulusal/uluslararası editörlü bir kitapta sunulacak şekilde hazırlar.

Aynı zamanda ülkemizde eğitim sisteminin dijitalleşmesine, dijital çalışma hayatından E-sağlık çalışmalarına ve özellikle çocuklarımızı ve gençlerimizi koruyucu dijital politikalar oluşturulmasına da yeni ve destekleyici bir zemin oluşturur.

Dijital Dönüşüm Çağında Sosyal Bilimler Kongresi

 

Bilim - Sektör- Kamu buluşması çerçevesinde; Haliç Üniversitesi’nin yeni kampüsünde gerçekleşecek olan “Dijital Dönüşüm Çağında Sosyal Bilimler Kongresi”, “Dijital Akademisyen, Dijital Çalışan, Dijital Genç” hedef kitlesine hitap etmektedir. 

Kongrenin birinci gününde; ilham veren konuşmalar akabinde, akademik bildiri sunumları gerçekleşecek olup, 
İkinci gününde ise bildiri sunumlarına devam edilecek ve uygulamalı multidisipliner atölye çalışmalarına yer verilecektir.

Kongre kapsamında gerçekleşecek olan 5.Mlf Digital Expo da tüm katılımcılar tarafından ziyaret edilebilir.

 

mlf-DIGITAL EXPO

 

5.Mlf Digital Expo’da dijital çözümler üreten dijital şirketlere yer verilecektir. Dijitalleşme üzerine çalışan bu alanda çözümler geliştiren şirketler stantlar kurup, aynı zamanda katılımcılar ile bire bir de iletişimde olarak, hizmet, ürün tanıtımlarını gerçekleştirebilirler. Aynı şekilde katılımcılar ise ilgili stantları ziyaret ederek, kurum/sektör/akademi iş birliğinde bulunabilirler

Atölyeler

DİJİTAL MARKA ATÖLYESİ
PODCAST YAYINCILIĞININ DİNAMİKLERİ ATÖLYESİ
DİJİTAL MODA ATÖLYESİNDE  SANATSAL KOSTÜM TASARIMI
E -TİCARET ATÖLYESİ
YAPAY ZEKA/VR/KODLAMA 
DİJİTAL VATANDAŞLIK ATÖLYESİ
SİBER GÜVENLİK ATÖLYESİ 
DİJİTAL HABER ATÖLYESİ

5MLF-logo.png
atölyeler
Partners

DÜZENLEYENLER

Haliç_University_logo_(2022).svg.png
mod.png
Iksad logo(2).png

İş Birlikleri

haliç tto iksad.jpeg
WhatsApp Image 2022-06-13 at 09.46.39.jpeg
Academia-Romana-sigla.jpg
WhatsApp Image 2022-06-14 at 15.42.41.jpeg
picture.png
cropped-Flat_logo_on_transparent_512-1.png
mission media literacy.png
habitat.jpeg
youth igf turkey.jpeg
WhatsApp Image 2022-06-23 at 16.14.09.jpeg
Teacherx_logo 1.png
Main Colour Full Logo.png
ron technology.JPG
etz lOGO.png
gojob.png
bottom of page