top of page

Dijital Dönüşüm Çağında Uluslararası Sosyal Bilimler Kongresi -Kayıt 

11-12 Kasım 2022, İstanbul
Haliç Üniversitesi Kampüsü

Kongre Takvimi

 

Son özet gönderim tarihi:              15 Ekim 2022

     Katılım ücreti ödeme:                    15-18 Ekim 2022

Kongre programı yayın tarihi:        22 Ekim 2022

Son tam metin gönderim tarihi:      20 Kasım 2022

Bildiri kitabı kesin yayın tarihi:        25 Aralık 2022

Katılım Şekli

Zoom Çevrim İçi Katılım / Yüz yüze katılım

DİJİTAL VATANDAŞLIK KİMLİĞİ (DIGI CITIZEN) ilk kez bu kongreye katılan tüm katılımcılara çevrimiçi olarak tamamlayacakları eğitimin akabinde verilecektir.​

Bilim - İş Dünyası- Kamu buluşması çerçevesinde; Haliç Üniversitesi’nin yeni kampüsünde gerçekleşecek olan “Dijital Dönüşüm Çağında Sosyal Bilimler Kongresi”, “Dijital Akademisyen, Dijital Çalışan, Dijital Genç” hedef kitlesine hitap etmektedir.

 

Kongrenin birinci gününde; ilham veren konuşmalar akabinde, akademik bildiri sunumları gerçekleşecek olup,

İkinci gününde ise bildiri sunumlarına devam edilecek ve uygulamalı multidisipliner atölye çalışmalarına yer verilecektir.

Kongre kapsamında 5.Mlf Digital Expo ve Enformatik ve Dijital Çözümler üzerine kurgulanan Atölyeler de tüm katılımcılar tarafından ziyaret edilebilir.

Kongre Dilleri


 Türkçe, İngilizce
 

Doçentlik ve Akademik Teşvik


 Kongremiz uluslararası niteliktedir. Gerek bilim kurulu ve gerekse de katılımcı ülke çeşitliliği bakımından doçentlik ve akademik teşvik kriterlerine uygundur.

Kongremize 15 ülkeden bilim insanları katılarak interaktif sunum yapacaklardır.

Türkiye kontenjanı %45'tir. (Bu sebeple ilk gelen başvurulara öncelik verilir)

Tüm oturumlar video kaydına alınacaktır.

Özet ve Tam Metin Gönderimi

 

Kongremize özet göndererek başvurmanız gerekmektedir. Özet değerlendirme süreci en çok 5 gün sürmektedir. Değerlendirme sonucu gecikmeksizin yazara bilgi verilmektedir. Özetlerinizin 200-300 kelime aralığında olması gerekmektedir. Özetlerinize mutlaka İngilizce ABSTRACT da eklemelisiniz. Özetlerinizi word/doc formatında en geç 15 Ekim 2022 tarihine kadar istanbulmlf@halic.edu.tr adresine göndermeniz gerekmektedir. Kongremizde tam metin zorunluluğu yoktur. Tam metinlerinizi kongre kitabında yayınlatmak isterseniz özetinizin kabul edilmesinin ardından TAM METİNLERİNİZİ en geç 20 Kasım 2022 tarihine kadar istanbulmlf@halic.edu.tr adresine göndermeniz gerekmektedir.

Özet Şablonu için Tıklayınız

Tam Metin Yazım Kuralları

 

- Times new roman, 12 punto ile yazınız (Makale başlığı, yazar isimleri, kurumları, mail adresleri, Özet ve anahtar kelimelerin tamamı 12 punto olmalı. Grafik, tablo gibi kısımlar için yazar punto büyüklüğü yazar tarafından en uygun biçimde belirlenebilir)

- Satır aralığı 1.00 veriniz

- Paragraf başlarında soldan girinti yapmayınız

- ANA başlıklar BÜYÜK harfle ve bold yazılmalı

- Dilediğiniz atıf biçimini kullanabilirsiniz

- Tam metinlerinizin en az 5 sayfa olması gerekmektedir

- Tam metinlerinizde ÖZET, GİRİŞ, ARAŞTIRMA VE BULGULAR, SONUÇ ve KAYNAKÇA bölümlerinin ayrı başlıklar altında gösterilmesi gerekmektedir

Örnek Tam Metni İçin TIKLAYINIZ

Tam metinlerinizi doc/word formatında en geç 20 Kasım 2022 tarihine kadar istanbulmlf@halic.edu.tr adresine göndermeniz gerekmektedir (tam metin zorunluluğu yoktur)

KONGRE YAYIN SÜRECİNE YÖNELİK AÇIKLAMA

YAYIN SÜRECİNDE HERHANGİ BİR MAĞDURİYET YAŞAMAMAK İÇİN LÜTFEN DİKKATLE OKUYUNUZ

Kongremiz kapsamında 3 yayın alternatifi sunmaktayız

1- KONGRE KİTABINDA YAYIN: Özet ve tam metinleriniz ISBN'li kongre kitabında yayınlanacaktır. Bunun için herhangi bir ek ücret (kongre ücreti ödemesine dahildir) talep edilmemektedir. Özet ve tam metinler kongre email adresine gönderilmelidir.

2- DERGİDE MAKALE OLARAK YAYIN: Dileyen katılımcıların tam metinleri aşağıdaki dergilerde hakem sürecini geçmesi şartıyla makale olarak yayınlanacaktır. Bunun için 

- Tercih ettiğiniz derginin yazım kuralları ve yayın prensiplerini dikkatle okuyunuz

- Makalenizi dergi yazım kurallarına uygun olarak düzenleyerek doğrudan dergiye yüklemeniz/ göndermeniz gerekmektedir (Makalelerinizi lütfen bize göndermeyiniz)

- Makaleniz dergi hakem sürecini geçmesi şartıyla makale olarak yayınlanacaktır. Kongre katılımcısı olunması dergide  makale yayınını garanti etmemektedir.

- Kongre organizasyonumuzun dergi hakem ve yayın sürecine müdahale etme yetkisi bulunmamaktadır

- Makaleyi ilgili dergiye gönderimden itibaren ödeme dahil her aşamada lütfen dergi ile iletişim halinde olunuz. Yukarıda da belirtildiği üzere kongre organizasyonumuzun dergi hakem ve yayın sürecine hiç bir şekilde müdahale etme yetkisi bulunmamaktadır. ​

DERGİ

İletişim Bilimi Araştırmaları Dergisi

https://dergipark.org.tr/tr/pub/ibadergi

Bir sonraki sayı OCAK Cilt: 3 Sayı: 1 olacak

Dergimizde bu kongreden gelen bildirilere öncelik verilecektir.

3- ULUSLARARASI KİTAP BÖLÜMÜ YAYINI: Dileyen katılımcılarımız tam metinlerini uluslararası kitap bölümü olarak yayınlatabilirler. Anlaşmamız gereği yayına kabul edilen çalışmalar için ISPEC Ajans 700 TL ücret almaktadır. Çalışmanızı kitap bölümü olarak yayınlatmak isterseniz lütfen öncelikle yayın ajansının web sitesindeki yayın takvimi, yayınlanacak kitaplar ve diğer detayları dikkatle inceleyiniz. Kitap bölümlerinizi yayın ajansının yayın kurallarına uygun olarak doğrudan yayınevine göndermelisiniz. Kongre organizasyonumuz editörlü kitap yayın süreci üzerinde herhangi bir inisiyatif kullanma ve sürece müdahale etme yetkisine sahip değildir.

Bu hususta tüm iş ve işlemler katılımcılarımızla yayın ajansı arasında yürütülmektedir.

Yayın ajansı web sitesi

https://www.ispecbooks.com/

Kayıt


1- Özet çalışmanızı en geç 15 Ekim 2022 tarihine kadar istanbulmlf@halic.edu.tr adresine gönderiniz.

2- Özet çalışmanız kabul olduktan sonra tam metninizi 20 Kasım 2022 tarihine kadar istanbulmlf@halic.edu.tr mail adresine gönderiniz (Tam Metin Zorunluluğu Yoktur).

3- Ödemenizi Gerçekleştiriniz ve Dekontu istanbulmlf@halic.edu.tr mail adresine gönderiniz

4- Diğer tüm kayıt işlemleri koordinatör tarafından tamamlanacaktır

Resmi Havayolu Fırsatı

Türk Hava Yolları “DİJİTAL DÖNÜŞÜM ÇAĞINDA ULUSL​ARARASI SOSYAL BİLİMLER KONGRESİ”nın Resmi Hava Yolu olarak tüm katılımcılara indirimli ücretler sunmaktadır. Rezervasyon ve biletleme için lütfen Türk Hava Yolları Promocode web sitesini ziyaret ediniz. Promosyon kodu sekmesini tıklayarak “etkinlik kodu”  ile ilerleyebilirsiniz.

bottom of page